Tübitak Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projesi Yarışma sonuclari
 Haberler  Yurdal  27-Mar-2012 13:30  1 Yorum  2928 x Okundu

Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması'nın bölge elemelerinde 7 dalda birinci çıkaran Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, büyük bir başarıya imza attığı bildirildi.

Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, ortaöğretime devam eden öğrencileri, bilgisayar, biyoloji, fizik, kimya, matematik, coğrafya, sosyoloji ve tarih dallarında çalışmalar yapmaya özendirmek, araştırma yeteneklerini geliştirmek ve proje kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla TÜBITAK tarafından düzenlenen "2012 Yılı Proje Yarışmasının" bölge sergisi ve ödül töreni, Kayseri'de gerçekleştirildi.

Konuşmaların ardından dereceye giren proje sahiplerine ödülleri, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Vali Mevlüt Bilici ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

Sızır Lisesi'nin ise temel fizik alanında 1 birincilik elde ettiği kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sivas Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, projeleri hazırlayan öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek çalışmalarının devamını diledi.


Makalelerde gezinin
Previous article Yeniçubuk da Sekap Etkinlikleri Başladı Gemerek Kaymakamı Tezcan, Sızır Lisesi'ni Ziyaret Etti Next article
Puan ver 2.65/5
Puan ver: 2.7/5 (163 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj