Yeniçubuk Belediyesi Beş Bin Çam Fidanı Dikti
 Haberler  Yurdal  20-Apr-2012 17:40  0 Yorum  2752 x Okundu

Yeniçubuk Belediyesi'nin düzenlediği ve beldede eğitim veren okullardaki öğretmen ve öğrencilerin de katıldığı çam dikme şenliğinde beş bin çam fidanı dikildi. Þenliğe katılan Gemerek Kaymakamı Adnan Tezcan, ağaç dikmenin ve ormanları korumanın önemine değinerek öğrencilerle beraber fidan dikti. Çam dikme şenliğinde bir açıklama yapan Yeniçubuk Belediye Başkanı Mustafa Demir ise ağaç dikmenin önemi üzerinde durdu. Demir, "Meyveli, meyvesiz ağaçların ve ormanların insanlara olan faydaları sayılamayacak kadar çoktur. Insanlığa böyle bir hizmet etmenin dinimizdeki önemi büyüktür. Hem içerisinde bulunduğumuz Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle hem de beldemizdeki boş araziyi değerlendirmek amacıyla öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz ile bu fidanları toprakla buluşturduk. Bu fidanlar bizim geleceğimiz olacak." dedi.

Ağaç dikme şenliğine katılan Ilçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Özdoğan da ormanların bir ülkenin en büyük zenginliği olduğuna işaret etti. Özdoğan, "Bizlere düşen görev var olan ormanlarımız korumak ve yeni orman alanları oluşturmak için elimizden geldiğince fidan dikmektir." şeklinde konuştu.

Þenliğe Kaymakam Adnan Tezcan, Belediye Başkanı Mustafa Demir ve Milli Eğitim Müdürü Kadir Özdoğan'la beraber okul müdürleri öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.


Makalelerde gezinin
Previous article Patates Üretim Izni Almayan Üreticiler Satış Yapamayacak Avcılar Doğaya Sülün Bıraktı Next article
Puan ver 2.37/5
Puan ver: 2.4/5 (156 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj