Karanlıga küfür etmek
 Haberler  Yurdal  27-Jul-2012 12:50  2 Yorum  3148 x Okundu

--------------------------------------------------------------------------------------------
Görüyorum ki herkes insaflı veya insafsız kişi, kurum, düşünce, fikirleri eleştiriyor. 1979 doğumluyum. 1985 ten itibaren aklım yettiğince hatırlıyorum. o zamandan bugüne herkes eleştiriyor veya eleştiriliyor. GELIN IÞ YAPALIM. KARANLIÐA KÜFREDECEÐINE, BIR MUMDA SEN YAK!

Efendiler olmuyor, eleştirmekle olmuyor. kamuoyu oluşturmaya çalışmakla olmuyor. Geçen ay tüm gemerek ileri gelenleri, sağcısı solcusu, tüm belediye başkanları, parti yöneticileri, il genel meclis üyeleri toplanıp birlikte ankaraya Sn. Ismet YILMAZ'ın yanına gitti. duyar gibi oluyorum "ne alabildiler" eleştirisini... Ne mi kazandılar? BIRLIK VE BERABERLIK duygusunu kazandılar. Bu bir oluşumdur, bu bir harekettir. Işte bu duygu Sızırada yayılacak. proje üretmeden söz söylemek, vaatlerde bulunmak havanda su dövmekten ileriye gitmiyor. kim ne derse desin bizim projelerimiz, sızırın projeleri yakında gelecek...

1. SIZIRIN ORTASI GÖNLÜMÜN YARASI PROJESI: süleyman göksu parkınıda içine alan, çayır camiine kadar o gönlümüzün yarasını yani sızırın ortasını güzelleştireceğiz.

2. SIZIR YER ALTI ÞEHRI PROJESI:
necibin inine sivas arkeoloji bölüm başkanı Atilla ENGIN bey danışmanlığında ekipler girip, fizibilite plan ve projelerini çıkaracak. efsane diye anlatılan gerçek veya uydurma sözler ortaya çıkacak. gerçekse yani dendilden giren un fabrikasından çıkar-un fabrikasından giren kişi seydağlin oymağın olduğu bölümden çıkıyorsa işin rengi çok değişir. belki belli süreçte sit alanı ilan edilme durumu ortaya çıkabilir ama bu aşılabilecek bir sorun, bakın bunu bile eleştirenler çıkacak. ama söyleyim süreç şöyle olacak.
a. kişilerin tarım arazilerinden elde ettikleri gelir değil zarar açıklanacak.
b. turizmin tarımdan daha değerli olabileceği anlatılacak.
c. turizmden nasıl para kazanılır o gösterilecek.
d. kıraç arazinin değerinin ne kadar arttığı (parasal) anlatılacak.
e. bölgede sit alanı ilan edilebilecek yerlerde kentsel dönüşüm için fırsat ve krediler verdirilecek.(sonra sit alanı ilan edilecek.)
f. tüm yeraltı şehri ortaya çıkarılacak(kimin canı yanarsa yansın. bu iş uzun vadede kazanımları olacak iştir.canı yananın torunu gülecek. belki bana bile zararı dokunacak. ama neslimizi sevindireceğiz. biz mum gibi erisekte onlar aydınlanacak)

3. SIZIR ÞELALEM BILSIN ELALEM PROJESI:
kızılyar mevkiinden şelalenin baş tarafına kadar kuş bakışı çanak olan bölge tel ile çevrilecek, bölgede tarlası olan kişilerle kazan-kazan mantığı ile anlaşma yapılarak tarlaları kiraya alınacak :) anlaşma yolu var. :) hemde çok güzel bir anlaşma metodu :) açıklandığı zaman millet tarlasını kiralattırmak için sıraya girecek:) gerçekten çok güzel bir metod var. söylense herkes güler. çünkü herkes kazanıyor. neyse o alan yaklaşık 2.000.000 lira harcanarak düzenlenecek. apart otel tipi evler yapılacak turizme kazandırılacak. proje kapsamında sızırda hayvancılık tavan yapacak. bakın turizm ve hayvancılık bir arada gidecek....

Tabi bunların hepsi hayal zaten proje demek hayal demektir. FATIH, ISTANBUL HAYALI KURMADI MI? eleştiriler tabiki olur.
bunların hepsini herkes işine bakmalı ve yapıcı olmalı mantığı ile yazdım. proje yerine eleştiri yapılıursa ne olur. hemen söyleyim.
banka gitti
karakol gitti
okul gitti
sağlık ocağında hizmet gitti
lise gidecek
atatürk ilköğretim kapanacak
mehmet akif ilköğretim birleştirilmiş sınıf okulu olacak
belediye kapanacak
5+5 otoban yolu eşikliden geçecek sızırdan geçmeyecek
sızır emekli KÖYÜ olacak

BEN KIMSEYI ELEÞTIRMEDIM. SADECE OLMUÞU VE OLACAÐI YAZDIM. BEN GARIP BIR ÖÐRETMENIM. BIR SENE SONRADA SIZIRDAN TAYIN ISTER GIDERIM. ÖÐRETMENLIKTE NEASIL HIZMET ETTIÐIME ÖÐRENCILERIM VE VELILERI ÞAHIT. ADAM OLANA GARDAÞ OLDUM. KIMSEYI AYIRT ETMEDEN. GERÇEKLER BUNLAR. BELEDIYE BAÞKANI ELEÞTIRMEKLE, LAF YETIÞTIRMEKLE SIZIR ILERLEMIYOR. HERKES BUNU SÖYLÜYOR AMA KIMSE YAPMIYOR. SEÇIM ZAMANI SANKI KANLI KATILIZ YA... SIZRDA GÜLMEZ YÜZÜMÜZÜ ASARSAK. CAHILLIÐIN DARAÐACINDA IÞE YARAMAZ ADAM YAFTASI ILE BIZI ASARLAR...
son cümlem şudur,
SIZIRLI OLAN HERKESIN ÖZÜNDE BIR PARÇA EKMEÐI BÖLÜP PAYLAÞMAK VARDIR.

rahmetlik erdenizinde dediği gibi
booo vayhhh haydi deh :)

Selman HERDEM


Makalelerde gezinin
Previous article Gemerek’e Olimpik Yüzme Havuzu Yapıldı Gemerek'te Muhtarlar Yeşil Alan Istiyor Next article
Puan ver 2.49/5
Puan ver: 2.5/5 (167 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj