Akademisyen lerden yeni kaymakam lığa ziyaret
 Haberler  Yurdal  25-Aug-2012 08:30  0 Yorum  2879 x Okundu

hayırlı olsun ve tanışma ziyaretleri devam ediyor. Selçuk Üniversitesi Elektrik –Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Saadetdin HERDEM ve Polis Akademisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turgut GÖKSU Ilçemiz Kaymakamı Yusuf ÖZBEY’ i Makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dilediler.

Gemerek ilçesindeki başlayan Kaymakam Yusuf Özbey, esnafları ziyaret etti. Kaymakam Özbey'in göreve başlamasına kısa bir süre geçmesine rağmen vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı.

Yusuf Özbey kimdir?

1984 yılında Elazığ'da doğan Özbey, ilk ve orta öğrenimini Elazığ'da tamamladı. Ankara Fethiye Kemal Mumcu Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Iktisadi ve Idari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü'nden bölüm birincisi olarak mezun olduktan sonra Özbey, Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda müfettiş yardımcısı olarak 18 ay görev yaptı. 2009 yılında Mülki Idari sınıfına Elazığ'da kaymakam adayı olarak atandı. Mülkiye Teftiş Stajını Ankara Altındağ ve Yenimahalle ilçelerinde kaymakam refikliğini Samsun Tekkeköy ilçesinde tamamladı. Özbey, Giresun'un Doğukent ilçesinde kaymakam vekili olarak çalıştı. Amerika Birleşik Devletleri'nde Georgiya Tech Uni University Language Instutite'de bir yıl süreyle yabancı dil eğitiminin yanında Public Administration End Leadership programı çerçevesinde kamu yönetimi alanında çalışmalar yapan Kaymakam Adayı Yusuf Özbey, 7 Ağustos'ta Gemerek Kaymakamlığı'na atandı. Yusuf Özbey'in evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenildi.


Makalelerde gezinin
Previous article ‎2.YENIÇUBUK KÜLTÜR SANAT VE PATATES ÞENLIGI Tas doseme devam ediyor Next article
Puan ver 2.50/5
Puan ver: 2.5/5 (165 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj