Sivas'ta Þarbon Þüphesi
 Haberler  Yurdal  01-Oct-2012 14:50  0 Yorum  2436 x Okundu

Gemerek ilçesine bağlı Köseli köyü Kabaktepe mezrasında 24 hayvanın telef olması üzerine 4 köy karantinaya alındı.

Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Köseli köyü Kabaktepe mezrasında besicilik yapan Hayrettin Köse'nin perşembe gününden bu yana 24 büyükbaş hayvanının telef olduğunu söyledi.

Hayvanların köy sınırları dışında derin çukurlar kazılarak gömüldüğünü dile getiren Özbey, civardaki ahırlar ve iş makinelerinin dezenfekte edildiğini, köylerdeki diğer hayvanların meralarda yayılımının yasaklandığını belirtti.

Köse'nin ve köydeki diğer vatandaşların hayvanlarına 200 özel aşı yaptırıldığını anlatan Özbey, civar köyler için de tedbir amaçlı 2 bin 500 aşı talep edildiğini bildirdi.

Özbey, hayvancılıkla uğraşanların ve kamu personelinin ilçe sağlık ekipleri tarafından aşılandığını, Köseli, Karagöl, Öziçi ve Osmanuşağı köylerine hayvan giriş çıkışlarının yasaklandığını aktararak, "Toplu hayvan ölümlerinin daha sıkıntılı durumlara yol açmaması için ilçe birimlerimiz koordineli şekilde çalışıyor. Dezenfekte çalışmaları yapılmıştır. Þu an için daha sıkıntılı bir durum gözükmüyor" dedi.

Muhabir: Kemal Erdoğmuş / Önder Felek

Yayıncı: Ibrahim Uyar - SIVAS


Makalelerde gezinin
Previous article Gemerek'te Traktörün Altına Kalan Çocuk Öldü Karaözü'de kütüphane çalışması Next article
Puan ver 2.61/5
Puan ver: 2.6/5 (169 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj