2. Sızır Avcılık ve Atıcılık Þöleni
 Haberler  Yurdal  01-Oct-2012 14:50  0 Yorum  3723 x Okundu

Sızır beldesi Püsküllü Oluk Yaylası Göletbaşı mevkisinde düzenlenen şölende, trap atış müsabakaları düzenlendi. Orman muhafaza memuru Yaşar Kehribar'ın müsabaka kurallarını anlatmasının ardından trap atışları başladı.

Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey, Sızır Belediye Başkanı Zeki Kabasakal, Ilçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Mesut Aydoğdu ve Emniyet Amiri Ergün Kanbir'in yaptığı atışlarla start alan müsabakalar, lisanslı sporcular ve amatörler olmak üzere iki ayrı kategoride yapıldı.

Müsabakaları, çok sayıda kişi ilgiyle izledi. Lisanslı sporcular kategorisinde Kayseri Avcılık ve Atıcılık Kulübü'nden Oğuz Yüksel birinci, Sivas Sancak Avcılık ve Atıcılık Kulübü'nden Sedat Özkan ikinci, Sivas Il Özel Idare Spor Kulübü'nden Alperen Kürşat Gür üçüncü oldu. Amatörlerde ise Gürün Avcılık Derneği'den Yağmur Çakıcı birinciliği elde etti.

Müsabakalarda dereceye girenlere kupa ve madalyalarının yanı sıra çeşitli ödüller verildi. Müsabakalara katılan tek bayan sporcu olan Kamer Gür (18), ilgi odağı oldu. Sivas Özel Idare Spor adına yarışan Gür, atıcılığı çok sevdiğini ve silah kullanırken hiç korkmadığını söyledi.

Þölende konuşan Kaymakam Özbey, bu tür etkinliklerin önemine dikkati çekerek, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Sızır Belediye Başkanı Kabasakal ise bu etkinliğin avcılık sporu açısından önem taşıdığını belirtti.

Sızır Avcılar Derneği Başkanı Ali Tamer de ikincisini düzenledikleri şenliğe katılımın yoğun olduğunu belirterek, "Amacımız avcıları kaynaştırmak, birleştirmek. Avcılığın sadece öldürmekten yana değil, aynı zamanda yaşatmaktan yana olduğunu göstermek, diğer avcılarımıza da örnek olmak amacıyla bu şenliğimizi düzenliyoruz" dedi.

Tamer, etkinliğe Sızır'daki 160 üyeleri ile Gürün, Hafik, Kangal, Çepni, Kayseri ve Sivas'tan avcıların katıldığını sözlerine ekledi.

Muhabir: Kemal Erdoğmuş
Yayıncı: Ahmet Ekici - SIVAS


Makalelerde gezinin
Previous article Gemerek'te Traktörün Altına Kalan Çocuk Öldü Karaözü'de kütüphane çalışması Next article
Puan ver 2.42/5
Puan ver: 2.4/5 (133 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj