Karaözü'de kütüphane çalışması
 Haberler  Yurdal  02-Oct-2012 15:50  0 Yorum  2325 x Okundu

Kasabalılarla ara sıra toplantılar ve geziler tertip ediliyor. Az sayıda da olsa kitap okumak isteyen çocuklara kitaplar kayıt edilerek veriliyor.

Gönüllü olarak görev yapan sorumlular; Son zamanlarda bağışlanan ansiklopedilerin genellikle daha önce var olanlarla aynı olduğuna ve sayılarının epey fazla olması nedeniyle gereksiz yer işgal ettiğine karar veriyorlar. Belediye başkanımız Þener Tatar’a durum izah ediliyor. Belediye başkanımız, civar köy muhtarlarına kitap ihtiyaçları olup olmadığını telefonla soruyor. Karpınar muhtarı Murtaza Kılıç; Kütüphane için bir oda ayırdıklarını ama rafları ve kitapları olmadığını söylüyor. Bunun üzerine belediye başkanımız tarafından tahsis edilen traktöre, kitaplar yükleniyor, Kütüphanede gönüllü çalışan kişilerin eşliğinde kitaplar Karpınar’a götürülerek teslim ediliyor.

Senelerdir gönüllü olarak hizmet veren Halil Dalak (kitap kayıt işlemleri), Lütfü Yapıcı ve Gönül Seven ve kitap tasnifi ve tesliminde görev alan belediye çalışanları ile Bora Koç'a, Mustafa Kılıç ve Belediye başkanımız Þener Tatar a teşekkür ederiz.


Makalelerde gezinin
Previous article Sivas'ta Þarbon Þüphesi Nüfusu 2.000 in altındaki belde belediylerine son veriliyor Next article
Puan ver 2.79/5
Puan ver: 2.8/5 (164 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj