Kaymakam Yusuf Özbey den Cumhuriyet bayrami mesaji
 Haberler  Yurdal  29-Oct-2012 16:50  0 Yorum  2352 x Okundu

89. yılını idrak ettiğimiz Cumhuriyetin kuruluşunun ve kazanımlarının haklı gururunu ve mutluluğunu yaşadığımız bugünde hepinizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, istiklal mücadelesinin ardından Cumhuriyeti kabul etmiştir. Devletimiz, çağdaş ülkeler arasında konumu belirlediği 29 Ekim 1923 tarihinden bu yana bir çok merhaleden geçmiş ve ciddi kazanımlar elde etmiştir. Bu kazanım ve tecrübelerimizi örnek alan devlet sayısı azımsanmayacak kadar çoktur.

Yüce milletimiz, köklü tarihi ve ciddi devlet geleneğiyle bugün diğer coğrafya ve milletlere huzur ve refah ihraç eden, mazlum milletlerin hamisi konumunda olan ve önemli tarihi mirası olan bir devletin sahibidir.Yüce Milletimize Atatürk tarafından tevdi edilen ilelebet payidar kalma ülküsü ve hedefinin gerçekleştirici ise yarınımız ve geleceğimiz olan gençlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.


Yusuf ÖZBEY
Gemerek Kaymakamı


Makalelerde gezinin
Previous article Sızır ve çevresi dayanışma dernegi Dornbirn Öğretmenler, Meslektaşlarına Þiddeti Protesto Etti Next article
Puan ver 2.44/5
Puan ver: 2.4/5 (177 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj