Öğretmenler, Meslektaşlarına Þiddeti Protesto Etti
 Haberler  Yurdal  05-Nov-2012 19:10  1 Yorum  3137 x Okundu

Geçtiğimiz günlerde Gemerek Yurter Özcan Ortaokulu'nda görev yapan sınıf öğretmeni Murat Koç'un ilçede görev yapan polisler tarafından darp edildiğini belirten öğretmenler ve sendika temsilcileri ilçe meydanında yaptıkları basın açıklaması ile olayı kınadıklarını belirtti.

Öğretmenler adına konuşma yapan Eğitim Sen Sivas Þube Başkanı Feyzullah Sümer olayı kınadıklarını ve takipçisi olacaklarını söyledi. Sümer, "Hükümetin uyguladığı yanlış eğitim politikaları sayesinde öğretmenler itibarsızlaştırılıp hedef haline gelmiştir.

Öğretmenlerimize uygulanan şiddet olaylarının en sonuncusu Gemerek Yurter Özcan Orta Okulunda yaşanmıştır. Öğretmenimiz dersten öğrencilerin gözü önünde çıkarılıp darp edilmiştir. Öğretmenimize yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Yaşanan tüm bu saldırıların sorumlusu Milli Eğitim Bakanıdır. Bu olayın takipçisi olacağız." diye konuştu.

Olay nasil gelismisti?
Iddiaya göre, derste yaramazlık yapan 8 yaşındaki A.A. ve S.E.I.’yı uyardı. Iki öğrenci, polis olan babalarına, öğretmenin kendilerini dövdüğünü söyledi. Iddiaya göre, A.A.’nın babası Enver A. sivil, S.E.I.’nın babası Tarık I. resmi kıyafetiyle okula gidip, boş bir sınıfa götürdükleri öğretmeni, tehdit etti.

Murat Koç, öğrencileri kesinlikle dövmediğini sadece yaramazlık yaptıkları için kızdığını belirterek, polislerin kendisini tartakladığını ve “Böyle bir şey tekrar olursa sonu daha kötü olur” diye tehdit ettiklerini söyledi.


Makalelerde gezinin
Previous article Kaymakam Yusuf Özbey den Cumhuriyet bayrami mesaji Gemerek Kaymakamlığı Köylere Hizmet Next article
Puan ver 2.57/5
Puan ver: 2.6/5 (161 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj