Gemerek'te Tohumlar Fidana, Fidanlar Ağaca Dönecek
 Haberler  Yurdal  26-Nov-2012 17:00  0 Yorum  2577 x Okundu

Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyona TEMA Vakfı gönüllüleri yanı sıra Ilçe Emniyet Müdür Hüseyin Salman,Gemerek'te eğitim veren ortaöğretim kurumlarının öğretmen ve öğrencileri ile polis memurları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu organizasyonla hayatında ilk defa fidan dikme fırsatı bulan gençler olduğunu belirten Kaymakam Yusuf Özbey şöyle konuştu: "Kaymakamlığımız ve Gemerek belediyesinin işbirliği ve TEMA Vakfının katkılarıyla bugün ilçemizde iki bin meşe fidanı ve on çuval palamut tohumu dikme fırsatı yakaladık.Gelecek nesillere sağlıklı bir yaşam alanı bırakmak istiyorsak onlara yeşil ve yaşanabilir bir doğa hazırlamamız lazım.Bugün de TEMA vakfının katkılarıyla genç yaşlı öğretmen,öğrenci,polis,genç,yaşlı herkes bu güzel etkinlikte buluştuk.Ilçemiz her yönüyle gezilip görülmesi gereken güzelliklere sahip. Bizlere düşen bugün ikilen bu fidanlarla beraber var olan doğa güzelliklerimizi korumaktır.Bugün gelip bizimle beraber bu güzelliklerini yaşayan herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Kaymakam Özbey ve yüze yakın katılımcı Sızır'ın eşsiz doğa güzelliğinin tadını çıkaran bir doğa yürüyüşünün yanı sıra Sızır Þelalesi ve alabalık tesislerini gezip bol bol oksijen depoladı. TEMA Vakfı yetkilileri eşsiz güzellikleri ile Gemerek'te doğa ile iç içe bir gün geçirdiklerini bu güzel organizasyonda emeği geçen Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey'e, Gemerek belediyesine ve tüm katılımcılara teşekkür ettiklerini belirttiler.Organizasyon davetliler onuruna verilen yemeğin ardından sona erdi.


Makalelerde gezinin
Previous article PKK üyesi olduğu iddiasıyla tutuklandı Kimse Yok mu Derneği Engelli Öğrenciye Akülü Araba Verdi Next article
Puan ver 2.44/5
Puan ver: 2.4/5 (179 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj