Yeniçubuk Belediyesi, Biriken Karları Kamyonlarla Tahliye Ediyor
 Haberler  Yurdal  08-Jan-2013 16:10  0 Yorum  2702 x Okundu

Iki gündür aralıksız Yağan ve yaklaşık 20 santimetre kalınlığa ulaşan kar, belde merkezinde hayatı olumsuz etkiliyor. Karla mücadele hakkında bilgi veren Belediye Başkan Mustafa Demir, iki gündür aralıksız Yağan kar sonrası belde merkezi, ana caddeler ve bağlantı yollarında temizlik çalışmalarına başladıklarını belirtti.

Demir, "Kar yağışının etkisini artırması ile beraber biz de belediye olarak kar temizleme çalışmalarımızı aksatmadan yapmaya çalışıyoruz. Beldemizde bulunan ana caddeler ve bağlantı yolları ile ara sokaklarda kademeli olarak kar temizleme çalışması başlattık. Gemerek ilçe merkezine, Kayseri-Sivas kara yoluna ulaşım sağlayan yolların açılmasını sağladık. Ayrıca, 2 adet kamyon, 1 greyder, 2 yükleyici ile belde merkezinde biriken karın tahliyesini yapıyoruz. 8 kişilik personelimizle de ara sokaklarda temizleme çalışması yaparak, muhtemel buzlanmalara karşı önlem almaktayız." dedi.

Demir, vatandaşların araçlarını belde merkezindeki cadde ve sokaklara park etmeleri sebebiyle kar temizleme çalışmalarında sıkıntı yaşadıklarını belirtti.


Makalelerde gezinin
Previous article Gemerek ilçesinde annesiyle birlikte yaşayan genç kız evinde ölü bulundu. Kaymakamlık sigara bırakma kampanyası başlattı. Next article
Puan ver 2.63/5
Puan ver: 2.6/5 (195 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj