Yeniçubuk da geniş katılımlı asayiş ve güvenlik toplantısı yapıldı
 Haberler  Yurdal  08-Feb-2013 13:10  0 Yorum  2187 x Okundu

Ilçe Emniyet Müdürü Hüseyin Selman, Yeniçubuk Belediye Başkanı Mustafa Demir ile çok sayıda iş yeri sahibi ve vatandaş katıldı. Beldedeki asayiş uygulamaları ve tedbirlerinin görüşüldüğü toplantıda mevcut güvenlik kameralarının ihtiyacı karşılamadığı için belde geneline uygun güvenlik kameraları takılması kararlaştırıldı.

Yeniçubuk beldesinin kavşak noktasında olduğunu ve belirli günlerde nüfusun arttığını buna bağlı olarak çeşitli asayiş olaylarının yaşandığını, bu olayların aydınlatılması için başvurdukları mevcut güvenlik kameralarının görüntü kalitelerinin düşük olmasından dolayı kriminal incelemelerde bir sonuca varamadıklarını belirten Emniyet Müdürü Hüseyin Selman, "Günümüzde her türlü olayın en kısa zamanda ve doğru bir şekilde çözülmesi için en uygun ve güvenilir materyal güvenlik kameralarıdır. Güvenlik kameralarından elde edilen bulgular olayların çözümünü kolaylaştırır, kameralar olayların meydan gelmesini engelleyen ikna edici bir unsurdur aynı zamanda. Emniyet güçleri olarak bölgemizde vatandaşlarımızın, esnafımızın can ve mal güvenliği için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Ancak bu konuda en büyük görev vatandaşlarımıza düşmektedir. Vatandaşlarımızın desteği ile bölgemizdeki huzur ve güveni daha da arttırmayı istiyoruz." dedi.

Toplantıda vatandaşların her türlü olaya karşı tedbirli olmalarını ve özellikle iş yerlerinin güvenliği için güvenlik kameralarının yaygınlaştırılması gerektiğini belirten Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey, her şeyden önce esnafın vatandaşın birbirine destek olması gerektiğini, bunun yanında da özellikle iş yeri sahiplerinin gerekli tedbirleri alıp her türlü olayın çözümünü kolaylaştıracak sistemleri kurması gerektiğini belirtti.

Vatandaşların isteklerini ve şikayetlerini dile getirdikleri toplantıda Belediye Başkanı Mustafa Demir'in başkanlığında bir komisyon kurulması iş yeri sahiplerinden oluşan üyelerle gerekli çalışmaların yapılıp beldenin önemli noktalarına güvenlik kameraları takılması için çalışmaların başlatılması kararlaştırıldı.


Makalelerde gezinin
Previous article Engelli Çocuğa Aküllü Sandalye Hediye Edildi Çanakkale Geçilmez Next article
Puan ver 2.71/5
Puan ver: 2.7/5 (167 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj