Gemerek Devlet Hastanesi'nde Doktor Krizi Sürüyor
 Haberler  Yurdal  21-Feb-2013 10:40  0 Yorum  2630 x Okundu

Gemerek Devlet Hastanesi'nde yaşanan doktor sıkıntısı devam ediyor. Uzman doktorlardan birinin Yeniçubuk ASM'ye geçmesi ve iki uzman doktorun tayininin çıkması bir uzman doktorun da yandal sınavını kazanması dolayısıyla Mart ayının başında hastanede Uzman Doktor sıkıntısının hat safhada olacağı öğrenildi.

Günde 300 hastanın yararlandığı ve 40 bin nüfusa hizmet veren 25 yataklı Gemerek Devlet Hastanesi'nde 27 hemşire, 9 ebe, 6 sağlık memuru, 6 laboratuar teknisyeni, 5 ATT, 2 Anestezi teknisyeni, 4 röntgen teknisyeni bulunurken sadece 2 pratisyen hekim ve 3 uzman doktor bulunduğu belirtildi.

Hastanede bulunan 3 uzman doktorun gidiyor olmasına isyan eden vatandaşlar; "35 bin nüfusu bulunan Þarkışla Ilçesinde 17 uzman doktor varken biz hastanemizde doktor bulamıyoruz. 4 uzman doktorumuz vardı şimdi onlar da gidiyormuş. Tedavi olmak için nereye gideceğiz? Yetkililerin bu duruma bir an önce çözüm bulmasını istiyoruz. Unutmayalım ki Gemerek Devlet Hastanesi sadece ilçe nüfusuna hizmet vermiyor. Hastanemize Sarıoğlan Ilçesi köy ve kasabalarından, daha bir çok komşu beldelerden hasta geliyor" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Gemerek Devlet Hastanesinde ambulans sıkıntısı da yaşandığı bildirildi.


Makalelerde gezinin
Previous article Gemerek ilçesinde Sahte Para Operasyonu Çat Yaylası Turizme Açılıyor Next article
Puan ver 2.64/5
Puan ver: 2.6/5 (160 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj