Gemerekte Çalınan Kepçe Þanlıurfa'da Bulundu
 Haberler  Yurdal  04-Mar-2013 13:10  0 Yorum  2515 x Okundu

Gemerek Ilçesi Kümeören köyünde elektrik enerjisi nakil hattı yenilenmesi ve elektrik direği dikim faaliyeti yapan bir şirket adına çalışan kepçe, geçtiğimiz günlerde çalınmıştı. Kepçenin operatörü Ismail Kılpelit'in kepçenin çalındığını ihbar etmesi üzerine Gemerek Jandarma Komutanlığınca başlatılan takip sonucunda kepçenin Þanlıurfa'nın Harran Ilçesine bağlı Tantana Köyü yakınlarındaki boş arazide bulundu.

Kepçenin bulunması için Gemerek Cumhuriyet Başsavcılığı ve Gemerek Ilçe Jandarma Komutanlığınca adli soruşturma başlatıldığı, olayı aydınlatmak maksadıyla yapılan araştırma ve soruşturma neticesinde iş makinesi kepçenin Kümeören Köyünde bulunduğu yerden kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından alındıktan sonra Sivas-Kayseri Karayolu (D-260) Beştepeler köyü yakınlarında kiralık kamyona yüklenerek Gaziantep'in Nizip Ilçesine götürdüklerinin anlaşıldığı belirtildi. Nizip, Suruç ve Akçakale ilçeleri ve çevresinde yerel güvenlik kuvvetlerinin de katılımıyla yapılan araştırmalar ve soruşturmalar neticesinde çalıntı kepçenin Þanlıurfa'nın Harran Ilçesi Tantana Köyü yakınlarında boş arazide terk edilmiş halde bulunduğu bildirildi.

Sivas'ta çalındıktan sonra Þşanlıurfa'da bulunan kepçe, Gemerek Jandarma Komutanlığı önünde Gemerek Jandarma Komutanı Üsteğmen Mesut Aydoğdu tarafından şirket sahiplerine teslim edildi


Makalelerde gezinin
Previous article Özbey Inkışla Belediyesini Ziyaret Etti Gemerek Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Next article
Puan ver 2.23/5
Puan ver: 2.2/5 (171 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj