ÖSS 2009 SIZIR LISESI
 Haberler  Yurdal  02-Sep-2009 18:10  0 Yorum  2777 x Okundu

Biliyorum ki kazanamayan öğrencilerimizin istediği bölümler bir sonraki yıl içerisindeki gayretleri ile şekillenecektir. Kazanan öğrencilerimiz içinse söylenecek çok söz olmasına karşın bence şöyle ifade edilebilir.

Bu çocuklar dersaneye gitmediler. Özel hocalardan özel ders almadılar. Sınırlı dökümanlarla çalıştılar. Sadece Sızır Lisesi öğrencisiydiler.
Ne öğrendilerse Sızır Lisesinde öğrendiler.
Dersane takviyesini, yıllardır tam anlamı ile açılamayan Sızır Lisesindeki kurs, belirtilen derslerdeki öğretmenlerin öngörüleri ve idarecilerin desteği ile bu kişiler tarafından;

Matematik: SELMAN HERDEM

Türkçe : ZAFER EKREM KÜRÞADOÐLU

Coğrafya : HALIL TELLI


derslerinde açıldığı için Haftasonu ve Haftaiçi Öss Hazırlık Kursu ile tamamlamaya çalıştılar.

Sonunda özveri ve gayretle verilen emekler meyvesini verdi. Uzun bir süredir, yeni mezunlardan fakülte kazanan öğrenci çıkmazken, öncelikle öğrencilerin istekli olması, öğretmenlerin kursta ve okul çıkışı boş zamanlarında öğrencilere anlattıkları dersler sayesinde şeytanın bacağı bir nebze olsun kırılarak istediğimiz ve özlediğimiz;SIZIR LISESI - DOKUZ EYLÜL ÜNIVERSITESIaynı satırda başarı olarak bir araya geldi.

Bu başarının daha da ileri gitmesi en büyük dileğim. Ikisi fakülte sekizi meslek yüksek okulu olmak üzere on yeni mezun öğrencimiz dersaneye gitmeden üniversiteye yerleşmiştir. Ben buna “bir yerden başlamak” , “olması gerekeni yerine getirmek” diyorum. Daha iyisine de ulaşacağımızı düşünüyorum. Ben Sızırlıyım, Sızır’a hizmet ediyorsam duygusal nedenlerden daha fazla çalışmalıyım.

Fakat Sızır’lı olup veya olmayıp ta bir Sızır’lı gibi gayret gösteren Sızır Lisesinde çalışan tüm meslektaşlarım, memur ve hizmetlilerle de gurur duyuyorum. Sızır’lılar adına da teşekkür ediyorum. Inanıyorum ki bu ekip güzel işler yapacak. Başarı “kişinin” değil, ekibindir.

2009 Yılı Sızır Lisesi yeni mezunlarının bir yerden başladığını gösteren çizelge;

ADI SOYADI BABA ADI KAZANDIÐI YER .


1. Gülşen GÖKSU Rıfat DOKUZ EYLÜL ÜNIVERSITESI (IZMIR)

(Sıhhi Tesisat Ustası) FEN-EDEBIYAT FAKÜLTESI

(Kıbrıs Gazisi) TARIH BÖLÜMÜ

YERLEÞME PUANI: 305.672 (0,8 AOBP'LI)


2. Betül ÞAN Þükret AHI EVRAN ÜNIVERSITESI (KIRÞEHIR)

FEN-EDEBIYAT FAKÜLTESI

TARIH BÖLÜMÜ

YERLEÞME PUANI: 297.131 (0,8 AOBP'LI)


Makalelerde gezinin
Previous article Sivas Valisi Sizir Selalesinde Bizde TÜRK Acilimi istiyoruz Next article
Puan ver 2.35/5
Puan ver: 2.4/5 (164 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj