Istiklal Marşı'nın Kabulünün 92.yıl Dönümü Nedeniyle Program Düzenlendi
 Haberler  Yurdal  12-Mar-2013 21:10  0 Yorum  2125 x Okundu

Programlı Lisesinin hazırlayıp sunduğu program da Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey, Gemerek Emniyet Müdürü Hüseyin Selman, Gemerek Jandarma Komutanı Mesut Aydoğdu, Gemerek Milli Eğitim Müdürü Kadir Özdoğan, Gemerek Belediye Başkanı Vekili Sefahattin Yağcı, Ziraat Bankası Müdürü Ibrahim Boran, Atatürkçü Düşünce Derneği Gemerek Þube Başkanı Turan Özkan, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda Atatürk Çok Programlı Lisesi öğrencilerinden Kervan Ali Çelik, Müzeyyen Genç, Elif Sena Aykaç istiklal marşını en iyi okuma konusunda birbirleriyle yarıştılar. 8 kişilik jürinin oylarıyla belirlenen Istiklal Marşını en iyi okuma yarışmasında Müzeyyen Genç birinci Elif Sena Aykaç ikinci ve Kervan Ali Çelik üçüncü oldu.

Yarışmanın ardından Istiklal Marşının Yazılışı ve kabul edilişi Atatürk Çok Programlı Lisesi öğrencileri tarafından tiyatro oyunlarıyla anlatıldı.

Yaklaşık bir saat süren programda, izleyicilerin zaman zaman duygusal anlar yaşadıkları gözlemlendi


Makalelerde gezinin
Previous article Kendi Imkanlarıyla Odun Kırma Makinesi Yaptı Yeniçubuk Kasabasında çıkan yangın ucuz atlatıldı. Next article
Puan ver 2.73/5
Puan ver: 2.7/5 (175 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj