Çanakkale Þehitleri Gemerek'te Dualarla Anıldı
 Haberler  Yurdal  18-Mar-2013 15:20  0 Yorum  2271 x Okundu

Gemerek Hükümet Konağı önünde çelenk sunma, saygı duruşu ve Istiklal Marşı ile başlayan etkinlikler protokol üyelerinin, öğrencilerin ve vatandaşların oluşturduğu kortejin Gemerek Mezarlığı'ndaki şehit mezarı ziyareti ile devam etti. Kaymakam Yusuf Özbey, Gemerek Belediye Başkanı Irfan Sağırkaya, Ilçe Emniyet Amiri Hüseyin Selman, Ilçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Özdoğan, Ilçe Jandarma Komutanı Mesut Aydoğdu'nun da aralarında bulunduğu protokol, Þehit Mehmet Ünal'ın mezarı başında dua etti.

Vatan için canını feda eden şehitleri saygıyla andıklarını belirten Kaymakam Yusuf Özbey, "Ecdadımız gözünü kırpmadan bu vatanı bizlere bırakmak için Çanakkale'de büyük bir zafer kazandılar. Bizler de bugün onların bu aziz hatıraları yad edip onları saygıyla anıyoruz."dedi. Program, Çanakkale şehitleri için okunan hatim-i şerifin duası ve Çanakkale Zaferi'ni anlatan şiirlerin okunmasıyla son buldu. Programda bazı vatandaşların ve öğrencilerin gözyaşlarını tutamadıkları gözlendi.

Ayrıca ilçedeki yatılı okullarda bugün Çanakkale şehitleri anısına yemeklerde şekersiz üzüm hoşafı ve buğday çorbası öğrencilere ikram edildi.

Gemerek Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerinden Büşra Nur Bozkurt ve Yaren Aka isimli öğrenciler 18 Mart Çanakkale Þehitleri'ni Anma günü ile ilgili şiirlerini okumasıyla program sona erdi.

Þehit Mehmet Ünal'ın anne ve babasının oldukça duygulandığı gözlemlenirken, her yıl bir şehidin mezarının ziyaret edileceği ve gelenekselleşeceği kaydedildi


Makalelerde gezinin
Previous article Teneffüs Dergisi Danimarkalı Öğrencilerden Ziyaret Next article
Puan ver 2.37/5
Puan ver: 2.4/5 (173 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj