10 Günde 10.000 fidan
 Haberler  Yurdal  27-Mar-2013 15:40  0 Yorum  3207 x Okundu

10 gün içinde 10.000 fidan toprakla buluşacak. 26 Mart 2013 Salı sabahın erken saatlerinde organize olan Gemerek Ilçe Emniyet Müdürlüğü personeli, daha önceden kendilerinin kazdıkları Gemerek Ilçe Özel Idare Müdürlüğünün arkasında bulunan 5 dönümlük alana Kayseri Þeker fabrikasından temin edilen 2500 adet civarında karaçam ve sedir fidanı dikti. Gemerek Kaymakamı Yusuf ÖZBEY, Gemerek Cumhuriyet Savcısı Cihat PARILDAR, Ilçe Emniyet Amiri Hüseyin SELMAN, 62 polis memuru, Ilçe Özel Idare Müdürü Ahmet COÞKUN ve personelinin katıldığı organizasyon 4 saat sürdü.Ilçemizde faaliyet gösteren AKFEN firması ise ağaçlandırma faaliyeti yapılan alanın etrafına çit çekilmesine sponsor olarak çevre dostu bir kurum olduklarını gösterdiler.Bu kapsamda oluşturulan Polis Hatıra Ormanı'nın bakımını da Gemerek Ilçe Emniyet Müdürlüğü üstlenmiş olacak.Daha sonra protokol üyeleri ve Emniyet Personeli, Yeniçubuk Polis Merkezine geçerek Polis Haftası etkinliklerini değerlendirerek mangal partisi yaptı.

Aynı gün içinde Il Özel Idaresi'nden temin edilen 4500 karaçam ve 500 mahlep fidanı Keklicek, Burhan, Yeşilöz, Akçaşar, Eskiçubuk ve diğer köylere bizzat Emniyet personelinin nakliyeye yardımcı olmasıyla dağıtılarak toprakla buluşmasına yardımcı olundu. Yine aynı gün Gemerek YIBO öğretmen, idareci ve öğretmenleri 300 adet çam, 200 adet badem ve 500 adet meşe fidanı dikti. Böylelikle yağmurlu hava öncesinde 8.500 fidan 26 Mart Salı günü toprakla buluşmuş oldu.

Polis Etkinlikleri çerçevesinde 6 Nisan 2013 saat 9:00 'da Ankara ve Sivas'tan gelecek TEMA gönüllüleri ise Gemerek Kaymakamlığının fidan stoklarında da bulunan 2 bin adet meşe, palamut ile çamların toprakla buluşmasına vesile olacak.

Aynı zamanda Hükümet konağı, Jandarma Komutanlığı ve diğer resmi kurumların bahçelerinde de ağaçlandırma çalışması yapıldı. Diğer okullara ve köylere de Çayıralan Orman Işletme Þefliğinden ve Il Özel idaresinden temin edilecek fidanlar dikilecek.

Boyutlandırılmış Resim

Boyutlandırılmış Resim


Makalelerde gezinin
Previous article Yeniçubuk'ta Dere Islah Çalışmaları Devam Ediyor Öğrenciler Için Mantı Yapıp Dolma Sarıyorlar Next article
Puan ver 2.70/5
Puan ver: 2.7/5 (185 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj