Öğrenciler Için Mantı Yapıp Dolma Sarıyorlar
 Haberler  Yurdal  31-Mar-2013 15:10  0 Yorum  2779 x Okundu

Haftanın üç gününde bir araya gelen kadınlar ihtiyacı olan öğrencilere faydalı olmak için büyük bir özveri ile çalışıyor. Önce mantı sıktıklarını daha sonra içli köfte ve sarma yaptıklarını belirten kadınlar, bu şekilde hem arkadaşlarıyla güzel vakit geçirdiklerini hem de ihtiyacı olan öğrencilere faydalı bir çalışma yaptıklarını belirtti.

Uzun yıllardır arkadaşlarıyla mantı, içli köfte ve sarma yapıp öğrencilere yardımcı olmaya çalıştıklarını belirten Emine Adıgüzel, şöyle konuştu: "Tek düşüncemiz yaptığımız çalışmalarla ihtiyacı olan çocuklarımıza en iyi şekilde faydalı olabilmektir. Her yıl bu dönemlerde arkadaşlarımızla tatlı bir telaşın içine giriyoruz. Belirli günlerde bir araya gelip mantı, yaprak sarma ve içli köfte yapıyoruz. Her yıl yaklaşık iki yüz kilo mantı yapıyoruz. Ayrıca yıl içerisinde çeşitli çeyiz eşyaları ve örgüler örüp bunları düzenlediğimiz kermeste satıp öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz." dedi.

Bu hazırlıkları büyük bir zevkle yaptıklarını belirten kadınlar, yaptıkları işin amacına ulaştığında dünyanın en mutlu insanı olduklarını belirtti.


Makalelerde gezinin
Previous article 10 Günde 10.000 fidan Aile Sağlığı Merkezi Gezici Hizmetlerine Devam Ediyor Next article
Puan ver 2.47/5
Puan ver: 2.5/5 (193 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj