Aile Sağlığı Merkezi Gezici Hizmetlerine Devam Ediyor
 Haberler  Yurdal  02-Apr-2013 12:30  0 Yorum  2798 x Okundu

Gemerek Aile Sağlığı Merkezine bağlı olarak çalışan 4 kişilik sağlık ekibi tarafından "Gezici ve Yerinde Sağlık Hizmetleri" kapsamında, Gemerek'in köylerine ve Yurter Özcan Ilkokulu Yatılı bölge ortaokuluna hizmet götürülüyor. Bu hizmet kapsamında bebek aşıları, çocuk gözlemleri, bebek ve gebe izlenimleri ve bunun yanı sıra sağlık problemleri olan tüm vatandaşların sağlık muayeneleri yapılıyor.

Gezici sağlık hizmetleri kapsamında Pazartesi günleri Dr.Mehmet Sadık Ülgen ve ebe Gülşen Ciritci tarafından Yeniköy, Seyidinali ve Tuzhisar'a hizmet götürülürken, Salı günleri de Dr.Ozan Çobanoğlu ve Hemşire Demet Özkara tarafından Kümeören, Beştepeler, Horuk, Tatlıcak, Kocaoğlu ve Çiçekoğlu köylerine hizmet götürülüyor. Yıllık olarak hazırlanan planlar Gemerek Aile Sağlığı Merkezi tarafından hazırlanarak Sivas Il Sağlık Merkezi tarafından "uygundur" yazısıyla Gemerek Aile Sağlığı Merkezine bildirildiği ve koordineli bir şekilde çalışıldığı öğrenildi.


Makalelerde gezinin
Previous article Öğrenciler Için Mantı Yapıp Dolma Sarıyorlar Devlet Hastanesi'ne Atanan Uzman Doktorlar Göreve Başladı Next article
Puan ver 2.54/5
Puan ver: 2.5/5 (186 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj