Hayat Boyu Öğrenme Projesi Kapsamında Ortak Okul Yapılacak
 Haberler  Yurdal  22-Apr-2013 18:10  0 Yorum  2375 x Okundu

Çepni Þehit Binbaşı Mehmet Aras Lisesinin yapmış olduğu ortak okul yapma teklifi Almanya Wuppertal Elberfeld Berufskolleg tarafından kabul edildi.

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca yürütülen Hayat Boyu Öğrenme projesi kapsamında Çepni Þehit Binbaşı Mehmet Aras Lisesinin yapmış olduğu ortak okul teklif çağrısının kabulu ile okulun ortak proje çalışmalarına başladığı öğrenildi.

T.C.Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve (Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca (Ulusal Ajans) yürütülen Hayat boyu Öğrenme /Comenius Programı (LLP) kapsamında 2012 yılı Teklif Çağrısına istinaden Þehit Binbaşı Mehmet Aras Çepni Lisesinin yapmış olduğu "Wuppertaler Türken und Alman Çepnililer-Untersuchung von Migrationswirkungen in Heimat und Fremde (Wuppertal' li Türk'ler ve Alman Çepnililer - Vatanda ve gurbette göçün etkilerinin araştırılması) "başlıklı Okul Ortaklığı proje başvurusunun uygunluk kontrolünden geçerek Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkez Başkanlığı değerlendirme komitesi tarafından onaylanmış ve Avrupa Komisyonu'ndan sağlanan 15.000 Avro hibe ile desteklenmişti. Projenin devamı olan hazırlık ziyareti çalışmalarımızı Ilçe Kaymakamı Yusuf ÖZBEY, Çepni Belediye Başkanı Hurşit Imren 'inde katıldığı resmi açılış törenini takiben 22 -24 Ekim 2012 tarihleri arasında Elberfeld Berufskolleg'den gelen Hendrik Hochfeld, Stephan Horn ve diğer katılımcılarla yapılmıştı.

Bu projenin öğrenci hareketliliği ayağında okulun çalışmalarını 16-27 Nisan 2013 tarihleri arasında Wuppertal Almanya 'da sürdüreği bildirildi. 16 öğrenci ve 3 öğretmenden oluşan proje ekibinin 16 Nisan Salı gününden itibaren 11 gün boyunca Çepnili göçmen işçi ve işverenler ile görüşmeler gerçekleştirerek göç ve etkilerini yerinde araştırma olanağı bulacaklar.


Makalelerde gezinin
Previous article Gemerek Emniyet Personeli Þehit Ailelerini Ziyaret Etti Gemerek Polisinden Sigara Kaçakçılarına Darbe Next article
Puan ver 2.38/5
Puan ver: 2.4/5 (162 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj