Yeniçubuklular Mahalle Olmak Istemiyor
 Haberler  Yurdal  10-Jun-2013 16:10  0 Yorum  2941 x Okundu

Birleşme karşıtı olan yaklaşık 100 kişilik grup konvoylar halinde gittikleri Þarkışla'da sesini duyurabilmek için pankartlar eşliğinde slogan attılar. Bakan Ismet Yılmaz tarafından sorunun çözümü için BBP Ilçe Başkanı Atilla Dede Ankara'ya davet edildi. Birleşme kararına şiddetle karşı çıkan grup polisler tarafından sakinleştirilirken Yeniçubuk'a dönmeleri için ikna edildi. Bir tatsızlık çıkmaması için çaba gösteriyoruz diyen Emniyet Müdürü Selman; "Bize yakıştığı gibi hareket edelim ve geldiğimiz gibi efendice dönelim" diyerek kalabalığı dönmeleri konusunda ikna etti.

Konuyla ilgili olarak Milli Savunma Bakanı Ismet Yılmaz'la bir görüşme gerçekleştiren BBP Gemerek Ilçe Başkanı Atilla Dede; "Bakanımız beni Ankara'ya davet etti. Konuyu orda ayrıntılı görüşelim diyerek çok ılımlı bir yaklaşım gösterdi. Ben BBP Ilçe Başkanı olarak ve halktan birisi olarak kendisine çok teşekkür ediyorum. Inşallah yakın zamanda da Ankara'dan hayırlı haberlerle döneceğiz" diye konuştu.


Makalelerde gezinin
Previous article Gemerek ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı. Karne sevinci Next article
Puan ver 2.61/5
Puan ver: 2.6/5 (175 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj