Kaymakam, Gemerek'teki Hayvancılık Tesisini Ziyaret Etti
 Haberler  Yurdal  16-Jul-2013 14:50  0 Yorum  2404 x Okundu

Gemerek'te faaliyet gösteren Öz Bizim Gıda Limited Þirketi tarafından Bizim Çiftlik adı altında 36 bin metrekare alan üzerine kurulan tesis, tam kapasite ile çalıştığında Sivas'ın en büyük, Türkiye'nin ise 9. büyük hayvancılık üretim merkezi olacak. Bölgeye yapılan yatırımı yerinde inceleyen Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey, böylesine modern bir tesis kazandıran şirket yetkililerine teşekkür etti.

Tesis hakkında ilgi veren şirket yetkilisi Devrim Göksu, "Tesisimiz 20 bin metrekare kapalı alan ve 16 bin metrekare açık alan olmak üzere toplamda 36 bin metrekare alan üzerine kurulu. Tesisimiz bölgenin en büyük, tam kapasite ile hizmet verdiğinde ise Türkiye'nin 9. büyük hayvancılık ve süt üretim tesisi olacak. Bin hayvan kapasiteli tesisimizde şu an itibariyle Avusturya ve Çek Cumhuriyeti'nden getirdiğimiz 219 inek ve 10 buzağı bulunmakta. Ayrıca birkaç gün içinde gelecek 29 büyükbaş hayvan ile kapasitemizi daha da arttıracağız." dedi.

Tesisin tam kapasite ile çalıştığında günlük yaklaşık 4 bin 500- 5 bin litre süt üretimi yapacağını belirten Göksu, "Bölgede bu miktarda sütü işleyebilecek büyük işletmeler olmadığından üretilen sütü Kayseri'de faaliyet gösteren firmalara satacağız." diye konuştu.

Göksu, tesisin bölgede bir istihdam oluşturduğunu, şu an itibariyle tesiste üç veteriner hekim, iki tekniker olmak üzere 16 kişinin çalıştığını söyledi. Devrim Göksu, vasıflı eleman bulmakta problem yaşadıklarını sözlerine ekledi.


Makalelerde gezinin
Previous article Gemerek'te Prefabrik Evlerin Inşaatı Başladı Gemerek'e Teksil Fabrikası Açılıyor Next article
Puan ver 2.41/5
Puan ver: 2.4/5 (175 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj