Yeniçubuk'ta Açılan Avm'de 25 Kişiye Iş Imkanı
 Haberler  Yurdal  22-Aug-2013 11:40  0 Yorum  2455 x Okundu

Açılış töreninde konuşan Kaymakam Yusuf Özbey, insanların rızkını kazanmasına vesile olacak bu tür güzel işlerin yapılmasının önemine değindi. Bu tür yatırımların artmasını desteklediklerini belirten Özbey, 25 kişiye iş imkanı sağlayan işletme sahibine teşekkür etti.

Perde üretimi ve tekstil fabrikası sahibi genç işadamı Orhan Çağatay (29), 5 sene önce işe başladıklarında küçük bir iş yerinin bulunduğunu belirterek, "Orada perde satışı yapıyorduk. Yazları yurt dışından gelen gurbetçilerimiz perdeye yoğun ilgi gösteriyordu, biz de bunun sebebini öğrenmek için yurt dışına gezi düzenledik. Gördük ki yurt dışında ciddi bir perde sorunu var. Bu sektörde bulunan firmaların ihtiyaçlarını gideremediğini ve bir pazar açığına olduğunu karar verdik. Birkaç iş yeri ile anlaştık. Önceleri kargo ile göndererek bu işe giriştik, daha sonra Kayseri ve Istanbul'da ürettirdiğimiz perdeleri şu an itibari ile beş ülkeye ihraç etmekteyiz." şeklinde konuştu.

Daha sonra büyük illerde fabrikalar ve atölyeler varken köylerde ve beldelerde de niye olmasın diyerek Yeniçubuk beldesine fabrika kurarak hizmet etmeye başladıklarını ifade eden Çağatay, "Hem fabrikamız hem de fabrika satış mağazamızı Yeniçubuk halkının hizmetine açmış bulunmaktayız. Bizim için para her zaman ikinci plandadır, amaç ve gayemiz müşterilerimize hizmet ve memnuniyettir." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey, Þarkışla Kaymakamı Davut Gül ile birlikte açılışı gerçekleştirdi.

Açılışa Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey, Þarkışla Kaymakamı Davut Gül ve daire amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.


Makalelerde gezinin
Previous article Tekstil Fabrikasında Işçi Başvuruları Devam Ediyor Ünlü Komedyen Atalay Demirci, SIZIR da Next article
Puan ver 2.67/5
Puan ver: 2.7/5 (150 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj