Japon Turist Bisikletiyle Dünya'yı Geziyor
 Haberler  Yurdal  23-Sep-2013 12:50  0 Yorum  2613 x Okundu

Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey Gemerek'ten bisikletiyle geçen Japon turist Keita'yla yakından ilgilendi. Japon turist Keita'yla Ingilizce konuşarak anlaşan Kaymakam Özbey Keita'yla uzun süre sohbet etti.

Türk insanının dolaştığı ülkeler içerisinde en sıcak insan olduğunu belirten Keita Nevşehir'in Göreme ilçesinde öldürülen Japon turist için üzüldüğünü ama bu tür olayların tüm halka mal edilmemesi gerektiğini, her ülkede bu tür olayların olabileceğini kendisinin de Göreme Ilçesine gittiğini belirtti.

Nisan ayında bisikletle yolculuğuna Japonya'dan başladığını belirten Keita yolculuğu sırasında Çin, Vietnam, Hindistan, Nepal, Iran, Birleşik Arap Emirlikleri, Tahran'ı gezdiğini anlattı. Doğubayazıt üzerinden Türkiye'ye geldiğini ve Türkiye'de Erzurum, Erzincan, Sivas ve Gemerek'e uğradığını dile getiren Keita buradan da Kayseri, Kapadokya, Ankara, Istanbul ve Bulgaristan'a gideceğini anlattı. En ilginç anısının ise bir kaymakamın yanında olmak olduğunu belirtti. Kaymakam Yusuf Özbey'e kendisiyle yakından ilgilendiği için teşekkür eden Keita Gemerek'te bir gece misafir edilmesinin ardından yolculuğuna devam etti.


Makalelerde gezinin
Previous article Hem Elma Hem Ayvaya Benzeyen Meyve Görenleri Þaşırtıyor Gemerek te Iki Ayrı Trafik Kazası: 6 Yaralı Next article
Puan ver 2.70/5
Puan ver: 2.7/5 (167 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj