Gemerekli Öğrencilere Üniversite Tanıtım Gezileri Yapıldı
 Haberler  Yurdal  11-Nov-2013 17:40  0 Yorum  2370 x Okundu

Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey'in talimatıyla yapılan geziye katılan öğrenciler hayallerinde olan meslekleri hayata geçirecekleri okulları görmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler. Gezi kapsamında, Erciyes Üniversitesi ve Melikşah Üniversitesi öğrencilere gezdirilirken, fakülte ve bölümler hakkında öğrencilere bilgilendirici tanıtımlar yapıldı.

Geziye katılan öğrencilerden Sema Nur Ceylan isimli öğrenci: "Üniversite sınavları öncesinde bu tür okulları görmemiz bizleri sınavlara daha çok motive etti. Özellikle Melikşah Üniversitesi Hukuk Fakültesinde bulunan uygulamalı mahkeme salonunu çok beğendim. Keşke daha önce bu üniversiteleri görseydik. Sayın Kaymakamımıza bize vermiş olduğu her türlü destek ve göstermiş olduğu ilgi için teşekkürlerimizi sunarız" dedi.

Projenin mimarı Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey ise yaptığı açıklamada, sınavlar öncesinde öğrencilerimize yapılan bu tür etkinliklerin onlar için büyük moral ve motivasyon kaynağı olacağını belirtirken, benzer faaliyetleri ilçemiz genelinde yaygınlaştırılacağını söyledi.


Makalelerde gezinin
Previous article Gemerek Emniyetinden Eğitime Tam Destek Gemerek'te 10 Aileye Prefabrik Konut Next article
Puan ver 2.68/5
Puan ver: 2.7/5 (173 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj