Gemerek Emniyet Müdürlüğü Dolandırıcılık Konusunda Harekete Geçti
 Haberler  Yurdal  31-Dec-2013 13:40  0 Yorum  2528 x Okundu

olayları emniyeti harekete geçirdi, Gemerek Halk Eğitim Merkezinde yapılan programda muhtarlar konu ile ilgili uyarıldı. Muhtarların uyarıldı o toplantının ardından toplantı da bulunan ve uyarıları dinleyen bir muhtar yine dolandırıcıların kurbanı olmaktan son anda kurtarıldı.

Programın ardından tüm uyarılara rağmen aynı gün bir köy muhtarının dolandırıcılara inanarak kredi kartından nakit avans çektiği, evdeki altınlarını bozdurduğu ve kredi çekmek için bankalara başvuru yaptığı öğrenildi. Kendisini hakim, savcı, polis olarak tanıtan kişilerce dolandırılmaya çalışılan köy muhtarı Gemerek Ilçe Emniyet Müdürlüğünce yapılan istihbarı çalışmalar sonucu dolandırıcıların elinden son anda kurtarıldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Gemerek Ilçe Emniyet Müdürü Hüseyin Selman;"Kendisine telefon vatandaşımızı şiddetle uyarıyorum. Bu tür olaylar arttı kimsenin canı yanmasın. Telefonu kapatın ve 155'ten yardım isteyin her şey bu kadar basit. Uyarılarımızı dinleyen kişi uyarıldıktan hemen sonra o dolandırıcıların eline düşüyor. Kimsenin telefonla sizi korkutmasına izin vermeyin. Devletin hiçbir savcısı veya hakimi size telefon açmaz ve para istemez bunu unutmayın lütfen" diye konuştu


Makalelerde gezinin
Previous article Gemerek Emniyet Müdürlüğü Kış Denetimlerine Başladı SIZIR Alabalik dan duyuru Next article
Puan ver 2.57/5
Puan ver: 2.6/5 (167 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj