Fen Lisesini Kazanan Öğrenciler Avrupa Yolcusu
 Haberler  Yurdal  17-Feb-2014 11:00  0 Yorum  2686 x Okundu

Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey, 2012-2013 eğitim öğretim yılında öğrencilerin motivasyon ve başarılarının artması için fen lisesini kazanan başarılı öğrencileri Avrupa’ya gönderme sözü verdi. Öğrenciler, yarın Avrupa’ya hareket edecek.

Gemerek’te başarılı bir eğitim hayatı sonucu başarılarını fen lisesi kazanarak taçlandıran 5 öğrenci, 29 Ekim 2013 tarihinde Cumhuriyet Bayramı töreninde, Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey'den madalya ve pasaport aldı. Vize işlemleri tamamlanan başarılı öğrenciler 15 Þubat 2014 tarihinde (yarın) Almanya’ya gidiyor. Kayseri-Istanbul seyahatinden sonra Almanya’ya uçacak öğrenciler, bir haftalık gezi kapsamında Almanya, Isviçre ve Fransa’yı görme fırsatı elde edecek.

Tüm masrafları yurt dışında yaşayan Gemerekliler tarafından finanse edilecek gezi kapsamında başarılı öğrenciler, unutulmayacak bir tatil yapma fırsatı elde edecek. Seyahatleri öncesinde Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey’i makamında ziyaret eden öğrenci ve veliler, böyle bir imkânı sundukları için Kaymakam Özbey’e teşekkür etti.

Kaymakam Yusuf Özbey, yaptığı konuşmada, başarının yakalanması ve devamlılığı için takdir edilme ve ödüllendirmenin önemli olduğunu belirterek, “Bu durumu hedefleyerek başarılı öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi çeşitli vesilelerle ödüllendirmeyi önemsiyorum. Ilçemizden Avrupa’ya göç eden vatandaşlarımız oldukça fazla. Kendilerine bu fikri açtığımda tereddüt etmeden kabul ettiler ve gezinin her türlü masrafı için sponsor oldular. Bu projenin gerçekleşmesinde maddi ve manevi desteklerini gördüğümüz, Gemerek’e ve gençlerimizin eğitimine önem veren yurt dışında yaşayan Gemerekli vatandaşlarımıza gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadesini kullandı.

Öğrenci velisi Mahmut Ceylan ise Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey’in ilçeye ve eğitime yaptığı katkıları memnuniyetle takip ettiklerini anlatarak, “Çocuğum böyle bir imkânı ilk defa elde ediyor. Her şey için teşekkür ederiz.” dedi.

Heyecanlı olduğu gözlenen başarılı öğrenciler, yarın Istanbul’dan Almanya’ya uçacak. Edinilen bilgiye göre, Gemerek ilçesinde 2013 yılında 89 başarılı öğrenci Çanakkale ve Istanbul gezisine katılmış, Kayseri, Sivas ve Antalya’ya geziler düzenlenmişti. Marmara Ilahiyat Fakültesi'ni kazanan bir öğrenci de umreye gönderildi.


Makalelerde gezinin
Previous article Gemerek'te Trafik Denetimleri Devam Ediyor Gemerek'te Þebeke Suyuna Kanalizasyon Karıştı Next article
Puan ver 2.64/5
Puan ver: 2.6/5 (180 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj