Gemerek'te Þebeke Suyuna Kanalizasyon Karıştı
 Haberler  Yurdal  18-Feb-2014 16:30  0 Yorum  2398 x Okundu

Gemerek Aile Toplum Sağlığı Merkezine, Gemerek Bahçeli Mahalle Muhtarı Hakan Delibayır önderliğinde dilekçe ile başvuran vatandaşlar, içme sularına kanalizasyon karıştığını ve musluklardan pislik aktığını iddia ettiler. Dilekçelerini sunduktan sonra içme sularından numune alınan vatandaşlara suyun kesinlikle içilemeyeceği ve kullanılamayacağı uyarısında bulunuldu.

Evinin musluğundan pislik aktığını belirten Kamber Ciritci; "Aylardır evlerimizde kullandığımız şebeke sularının kirliliğinden şikayet ediyorum. Kapısını çalmadığım yer kalmadı. Gazetelere bile gittim durumu anlattım. Gemerek Belediyesine defalarca gittim ama umursayan olmadı. Sonunda Aile Toplum Sağlığı Merkezi sulardan numune alındı ve tahlile gönderildi. Nihayetinde de şebeke sularına lağım karıştığı açıklandı. Evlerimizde kullandığımız şebeke sularıyla banyo bile yapılamayacağı kesinlikle kullanılamaz olduğu belirtiliyor. Peki şimdi soruyorum bunun hesabını kim verecek. Kalıcı hastalıklara yakalandıysak bunun hesabını kim verecek. Yazıklar olsun diyoruz başka diyecek bir şey gelmiyor aklımıza. Belediye bunu yapsın diyeceğiz ama belediye beş yıldır ne yaptı ki bunu yapsın. Benim diyeceğim tek şey hakkımızı helal etmiyoruz. Iki cihanda ellerimiz yakalarında olacak. 21. yüzyılda suyu akıtamayan belediyeye razı olduk şimdi musluktan tuvalet akıyor" diye konuştu.

Gemerek Belediye Başkanlığı da belediye hoparlöründen yaptığı anonsta Bahçeli Mahallesinin şebeke sularına lağım karıştığı suların ikinci bir anonsa kadar kullanılmaması gerektiği belirtildi.


Makalelerde gezinin
Previous article Fen Lisesini Kazanan Öğrenciler Avrupa Yolcusu Avrupa'yı Gezen Öğrenciler Gemerek'e Döndü Next article
Puan ver 2.66/5
Puan ver: 2.7/5 (176 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj