Gemerek'te Yağmur Duası Yapıldı
 Haberler  Yurdal  01-May-2014 14:20  0 Yorum  2484 x Okundu

Gemerek ilçesinde yaşanan kuraklık nedeniyle ilçede yağmur duası yapıldı Yağmur duasına Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey, Gemerek Belediye Başkanı Mustafa Demir, daire amirleri, çok sayıda vatandaş ve öğrenci katıldı. Yağmur duası öncesi kurbanlar kesildi, kazanlarda yemekler pişirildi ve gelenlere ikram edildi.

Yağmur duasını yaptıran Gemerek Ilçe Müftüsü Ihsan Öz ; "Ilçemiz tarım memleketi olması münasebetiyle ilçemizdeki kuraklıktan dolayı halkımız ve öğrencilerimizle birlikte yağmur duasında bulunduk. Tabi ki tüm bunlar Cenab-ı Hakk'ın bizler için bir imtihanı. Bu imtihana elimizden geldiği kadar, Peygamber Efendimizin sünnetine uyarak açık araziye çıkarak yağmur duasında bulunduk. Yüce rabbim yapmış olduğumuz duaları kabul buyursun. Arzumuz ve isteğimiz kaldıramayacağımız gücümüzün yetmeyeceği durumlarla imtihanlar yaşamayalım. Bizlere de düşen bu durumlara sabır etmek. Yüce rabbim yapmış olduğumuz duaları kabul etsin ve yağmura kavuşalım." dedi.

Gemerek Belediye Başkanı Mustafa Demir ise; "Malumunuz küresel ısınmayı yaşıyoruz. Bu durumdan en çok etkilenen bölgelerden biride ilçemiz. Biz yüce rabbimize kahrında hoş, lütfunda hoş diyoruz. Inşallah açtık ellerimizi yaratana dua ettik. Börtü, böcek, mahlükatın, bitkilerin suya kavuşması için burada bütün ilçe halkıyla bir organizasyon yaptık. Gemerek Belediyesi olarak bizlerde üzerimize düşen görevi yerine getirdik. Inşallah rabbimizden temennimiz kimseyi darda bırakmaz. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Yapılan duaların ardından Gemerek'te kısa süre yağış meydana geldi


Makalelerde gezinin
Previous article Belediye baskani göreve basladi Hadi hep beraber ""SIZIR SENLIGI"" ne Next article
Puan ver 2.70/5
Puan ver: 2.7/5 (164 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj