Eğerci'de halka hizmet
 Haberler  Yurdal  16-Jul-2010 10:20  1 Yorum  2694 x Okundu

Milli Eğitim Bakanlığı, okullardaki bilgisayarların daha etkin kullanılması için geçen yıl bir çalışma başlatarak bilgisayarların halk tarafından da kullanılmasını sağlamıştı. Bu çerçevede Sivas'ın Gemerek ilçesinde ilk defa bir okulun bilgi-teknoloji sınıfında bulunan bilgisayarlar halkın hizmetine açıldı.
Uygulamadan memnun kalan vatandaşlar, beldelerinde temiz ve sigarasız bir internet kafe keyfini yaşamış oldular. Eğerci Ilköğretim Okulu Müdürü Turgay Yolcu, ilçede bir ilki gerçekleştirerek bilgisayar sınıfını kontrollü olarak halkın hizmetine açtıklarını belirtti. 16 bilgisayarın bulunduğu kafede vatandaşlar, saati 1 YTL'den internetin keyfini çıkarıyorlar. Ders saati dışında öğrencilere de saati 50 yeni kuruştan hizmet veren okul bilgisayarlarının ise her geçen gün müşteri sayısı artıyor. Bilgisayarları kullanmak için ilk gün 5-6 kişinin geldiğini söyleyen Okul Müdürü Turgay Yolcu, gün geçtikçe müşteri sayılarının arttığını kaydetti.

Yolcu, bu uygulama ile okulun bilgisayarlarının hem daha verimli kullanılmış olduğunu, hem de okula ek gelir sağlandığını ifade etti. Turgay Yolcu, "bilgisayarlara kurduğumuz bir programla isteyen velinin ya da gurbetçi bir vatandaşın rahatlıkla okul içindeki kameralar sayesinde, okulun bilgisayar sınıfında çocuğunu ya da akrabasını rahatlıkla görerek, sesli ya da görüntülü sohbet etme imkânı sağlayabiliyoruz" dedi.

Yolcu, bilgisayar sınıfına yerleştirdiği kamera sayesinde, okulda bulunmadığı zamanlarda dahi internet olan her yerden rahatlıkla kimin ne yaptığını kontrol ettiğini ve mikrofonla çeşitli uyarılar yaptıklarını sözlerine ekledi.


Makalelerde gezinin
Previous article AÞIRI HIZ YÜZÜNDEN KAZALAR Sızır Belediyesi Çöp Hizmetleri Next article
Puan ver 2.56/5
Puan ver: 2.6/5 (161 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj