Sivas Valisi Sizir Selalesinde
 Haberler  Yurdal  02-Aug-2009 18:20  0 Yorum  2778 x Okundu

Sivas'ın Gemerek ilçesinde, yapılan çevre düzenlemesi çalışmasıyla daha güzel bir görünüme kavuşturulan Sızır Þelalesi, doğa tutkunlarının uğrak yeri oldu.
Kayseri Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Kurulu'nca, 2001 yılında, 2. derece doğal sit alanı olarak tescil edilen ve çevre düzenlemesi çalışmalarıyla turizme kazandırılan ilçeye bağlı Sızır beldesindeki şelale, doğal güzelliğiyle görenleri adeta büyülüyor.
Sivas Valiliği, Gemerek Kaymakamlığı, Sızır Belediyesi ve Gemerek Köylere Hizmet Götürme Birliğinin iş birliğiyle yapılan çevre düzenlemesiyle güzel bir görünüme kavuşturulan şelaleye, doğa tutkunlarının akın ediyor.

Özellikle ilkbahar ve yaz mevsiminde kentin en önemli doğal güzelliklerinden olan şelaleye giden vatandaşlar, çevrede oluşturulan tesislerde alabalık yeme yada piknik yapma imkanı buluyor.
Ilçe gezileri kapsamında Gemerek ilçesine giden Sivas Valisi Ali Kolat da Sızır Þelalesi'nde incelemelerde bulundu.
Þelalenin doğal güzelliği karşısında çok etkilendiğini belirten Vali Kolat, çok sayıda şelale gördüğünü, ancak Sızır Þelalesi'nin kaynak olarak da çok iyi ve değerlendirilmesi gereken bir yer olduğunu söyledi.

Þelalenin şu anda genel olarak sadece bölge halkı tarafından bilindiğini ifade eden Kolat, ''Ama turizmcilerimizin de halkımızın da burayı bilmesini, tanımasını arzu ediyoruz. Buraya ciddi yatırımlar gerekiyor. Özellikle gece konaklamak isteyenler açısından biraz sorun var. Inşallah o yönde de çalışmalar olursa, tanıtımına daha fazla katkı sağlayacağına inanıyorum'' diye konuştu.


Makalelerde gezinin
Previous article ÇAT CENNET DERESINDE YAYLA ÞENLIÐI Admin MSN i hakkinda Next article
Puan ver 2.80/5
Puan ver: 2.8/5 (194 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj