GEMEREK KAYMAKAMLIÐINDAN SIZIR TANITIMI
 Haberler  Yurdal  02-Jul-2014 15:10  2 Yorum  4410 x Okundu

Gemerek Kaymakamı Yusuf ÖZBEY, proje ekibi ile birlikte Sızır Þelalesi ve Sızır Beldesi'ni daha iyi ve teknolojik alt yapıyı kullanarak tanıtmak için QR CODE uygulamasından faydalanarak yabancı turistlere yönelik olarak multimedya broşür hazırladı.

Hazırlanan broşür ile kare kodlar akıllı telefonlardan taratılarak Sızır Þelale'sinin haritadaki konumunu, Þelale tanıtım videosunu online olarak görebilmek mümkün oluyor.Ingilizce hazırlanan broşürler Sivas,Kayseri ve Nevşehir'deki "turism information" bürolarına, Istanbul, Ankara merkezli kapadokya turu yapan turizm acentalarına verildi. Konu hakkında açıklama yapan Gemerek Kaymakamı Yusuf ÖZBEY: "Sızır Þelalesi ve Sızır Beldesi ilçemiz Gemerek için önemli bir yere sahip. Yerli turist açısından önemli bir çekim merkezi.Ancak yabancı turistler için bunu söylemek mümkün değil. Kapadokya bölgesine çok yakın olmamız bir avantaj olduğu için bu konuya bir yerinden başlamamız gerekiyordu. Özellikle kapadokya turlarının içerisine dahil olabilmek için turizm acentaları ile görüşmelerim oldu ve devam ediyor. Sızır'ımızı ve Sızır Þelalemizi daha iyi ve teknolojik alt yapıyı kullanarak tanıtmak için QR CODE uygulamasından faydalanarak ingilizce multimedya broşürler hazırladık.Bu uygulamalar yurtdışında sıklıkla kullanılan ve rağbet gören uygulamalardan ancak hemşehrilerimizden de özellikle sosyal medyada yayınladığımz broşürleri online olarak paylaşmalarını rica ediyorum.Bu projenin faydalı olacağını umut ediyorum." dedi.

Not:QR CODE uygulamasını kullanabimek için akıllı telefon ve bilgisayarlara QR CODE READER uygulamalardan birini yüklemek gerekiyor. Ücretsiz uygulamalar mevcuttur.
Makalelerde gezinin
Previous article Kaymakamlar ve Özel Kalem Müdürü, Sızır Þelalesi'nde Patlayan Kanalizasyon Köylüyü Isyan Ettirdi Next article
Puan ver 2.38/5
Puan ver: 2.4/5 (172 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj