Sosyal Konutlar tamam
 Haberler  Yurdal  15-Oct-2014 20:10  0 Yorum  2722 x Okundu

Gemerek Kaymakamı Yusuf ÖZBEY tarafından projesi hazırlanarak Gemerek Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na sunularak kabul edilen ve 252.000 TL bedel ile gerçekleştirilen proje ile; engelli, yaşlı ve yardıma muhtaç 10 aile daha ilçe merkezinde inşa edilen 10 adet Sosyal Konut’ta ücretsiz olarak barınabilecektir.

10 adet Sosyal Konut’un iç tefrişatına çeşitli sivil toplum kuruluşları ve hayırsever vatandaşlarımız sponsorluk desteği sunmuştur. Bütün ev eşyaları hayırseverler tarafından karşılanan yeni Sosyal Konutlar önümüzdeki günlerde yeni sahiplerini ağırlayacak.

Bu proje ile çevre düzenlemesi, çocuk oyun grubu, kamelyalarıyla Gemerek ilçemiz yeni bir yaşam alanına kavuşmuş oldu. Gemerek Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının ilçe merkezindeki arsasında geçen yıl ve bu yılki proje ile 20 adet sosyal konut yapıldı ve hak sahiplerine teslim edildi. Önümüzdeki günlerde anahtar teslim töreni gerçekleştirilecektir.

Sosyal konutlarin iç ve dış mekan fotoğrafları beğeninize sunulmuştur.
Kaynak: Gemerek Kaymakamligi


Makalelerde gezinin
Previous article 19 EYLÜL GAZILER GÜNÜ Asker ugurlama goruntuleri Next article
Puan ver 2.39/5
Puan ver: 2.4/5 (161 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj