Şehit Haberi
 Haberler  Yurdal  18-Jan-2016 23:10  0 Yorum  3751 x Okundu

Aldigimiz son habere göre Diyarbakirda askerligini yapan Köksal Altuntaş oğlu Fazli Altuntaş şehit olmustur ŞEHIT imize ALLAH tan rahmet yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz

Haber Detay: Diyarbakır'ın sokağa çıkma yasağı bulunan Sur Ilçesi'nde bugün PKK'lıların keskin nişancı tüfeği Kanas ile açtığı ateşte ağır yaralanan uzman çavuş, tedavi gördüğü Diyarbakır Hastanesi'nde şehit oldu.

OPERASYONLAR SÜRÜYOR
Diyarbakır'ın sokağa çıkma yasağı süren merkez Sur Ilçesi'nde bugün de hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için operasyonlar sürüyor.

KESKIN NIÞANCI TÜFEÐIYLE VURULDU, HASTANEDE ŞEHIT OLDU
Bugünkü operasyonlar sırasında PKK'lıların keskin nişancı tüfeği Kanas ile açtığı ateşte 1 uzman çavuş ağır yaralandı.
Kaldırıldığı Diyarbakır Askeri Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olan Altuntaş'ın Türk Bayrağı'na sarılı cenazesi, Diyarbakır'daki törenin ardından Kayseri'ye getirildi.
Askeri manga tarafından uçaktan indirilen şehidin naaşı, cenaze aracıyla karayolu ile baba ocağı Sivas'ın Gemerek ilçesine bağlı Sızır Beldesi'ne getirildi.
Cenaze sırasında şehidin babası Köksal, annesi Züleyha ve eşi Dilek ayakta durmakta güçlük çekerek uzun süre gözyaşı döktü.
Şehidin iki oğlu Alperen (6) ve Fatih (11) ise babalarının fotoğrafını tutarak cenaze namazında saf tuttu.
Il Müftüsü Recep Şükrü Balkan'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin cenazesi, Sızır Belediyesi Aile Mezarlığı'na getirilerek toprağa verildi.


Makalelerde gezinin
Previous article Sizir da deprem ! "Yolun Genişlemesi Lazım" Next article
Puan ver 2.45/5
Puan ver: 2.4/5 (170 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj