AKSU güzelleştirecek
 Haberler  Yurdal  05-Nov-2010 15:30  1 Yorum  3280 x Okundu

Sivas Belediyesi΄nin güzel hizmetlerine birini daha katmak için AKSU Parkı΄nda dere ıslahı, serbest oturma alanı ve yeşil alan oluşturma çalışmaları yaptığını belirtti.

Yapılan çalışmaların Sivas΄a ayrı bir güzellik katacağı inancında olduğunu kaydeden Peker, ΄΄Çalışmalar, başta Belediye Başkanımız Doğan Ürgüp ve arkadaşlarının yoğun çalışmaları ile gelecek yaza yetişecek. Sivas Belediyesi tarafından AKSU΄da yapılan çalışmalar çerçevesinde toplam 20 bin metre kare alanda düzenleme yapılarak Halifelik Köprüsü ile Yenişehir Mahallesi arasındaki dere ıslah edilecek ve çevre düzenlemesi yapılacaktır. AKSU΄da 3. etap düzenlemeleri kapsamında 2 adet kafeterya, 455 metre karelik çocuk oyun alanı, 120 metre karelik egzersiz alanı, 23 adet ahşap çardak ve 2 tane de ahşap köprü inşa edilmektedir. Bunlar makyaj değil, bu yapılanlar hizmetin ta kendisidir. At gözlüğü ile bakanlar lütfen gözlüğü çıkarıp baksınlar diye düşünüyorum΄΄ ifadelerini kullandı.

Peker, şunları kaydetti: ΄΄Proje çerçevesinde 8 bin metre karelik yeşil alan, bir adet güvenlik kulübesi ve otopark düzenlemesi yapılıyor. Mevcut dere yapısı ıslah edilerek, dere kenarında serbest oturma alanları ve yeşil alanlar oluşturuluyor. Buradan ΄Sivas Belediyesi makyaj yapıyor΄ diyenlere cevap vermek istiyorum, yapılan hizmetleri neden görmezden geliyorsunuz, hizmet kim tarafından yapılırsa yapılsın takdir etmek gerekmez mi? Daha önceki belediyeler için de yaptıkları güzel çalışmalardan dolayı teşekkür etmek gerekmez mi? Karanlığa kızmaktansa, bir mum yakmanın daha akılcı ve mantığa uygun olduğunu anımsatmak isterim.


Makalelerde gezinin
Previous article Bu domatesler görenleri şaşırtıyor Sizir ve Cevresi Dayanisma Dernegi Dornbirn Next article
Puan ver 2.57/5
Puan ver: 2.6/5 (166 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj