"Yolun Genişlemesi Lazım"
 Haberler  Yurdal  02-Mar-2016 17:40  0 Yorum  2323 x Okundu

Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker yazılı bir basın açıklaması yaparak Sivas Ilimizin Gemerek ilçesine bağlı Sızır Beldesinin Yeniçubuk Çayıralan arasındaki yaklaşık 40 kilometrelik bölümünün yol genişletme çalışmasının acilen yapılması gerektiğini belirti.

Peker açıklamasında şu ifadeleri kullandı; "Sivas Ilimizin Gemerek ilçesine bağlı Sızır Beldesinin Yeniçubuk Çayıralan arasındaki yaklaşık 40 kilometrelik bölümünün yol genişletme çalışmasının acilen yapılması gerektiğini önceki aylar içerisinde basın aracılığıyla Kamuoyuna defalarca duyurmuştuk. geçen süre içerisinde konu ile ilgili olumlu bir gelişme olmadığını görmekteyiz. Gemerek barajının 2016 yatırım programına alınmasını sağlayan Siyasi Partilerimizden birinin Gemerek ilçe başkanı Hakan BOZBIYIK bey ve Bir siyasi Partinin aday adayı Diş Dr. Hacı Yalçın bey. Çayıralan arasındaki Yolun genişletilme gerekliliğini yaklaşık 9 ay önce Başbakan Yardımcısı Yalçın AKDOGAN beye şahsen ilettikleri şahsımız tarafından bilinmektedir. konuya gösterdikleri hassasiyetten dolayı ilgili şahıslara Bölgemiz Ve Sendikamız adına teşekkür ediyoruz.

Gerek Valilik gerekse Özel idare tarafından diğer ilçelerimize yapılan yatırımların büyük çoğunluğunu Bölgemizde görememiş olmamız Gemerek Sızır ve çevre köylerdeki yaşayan vatandaşlarımızı derinden üzmüştür.

Sızır Beldesine yıllık ortalama yüz bin yerli turistin geldiğini buradan belirtmek isterim. Ulaşım sıkıntısının giderilmesi halinde bu sayının rahatlıkla üç katına çıkacağı kesindir. Sızır şelalesinde bu yıl yapılması planlanan Ve Gemerek Kaymakamımız Sayın Cuma KILINÇ bey tarafından hazırlatılan çevre düzenlemesi ve mesire yerlerinin açılması projesi için gerekli ödeneğin kısa sürede ilçemize gönderileceğini öğrenmiş bulunmaktayız. Benimde Sızır lı olmam hasebiyle konuya yakın ilgimi ve katkım devam edecektir.

Bölgemize yapılan bu önemli proje için Sayın Gemerek kaymakamına beldemiz adına teşekkür ediyorum.

Ancak Bir bölgeye yapılacak yada yapılan yatırımların anlam kazanması için Ulaşımın sağlıklı olması gerekmektedir.
Basın açıklamamın başında da belirdiğim gibi yol genişletme çalışmasının en kısa sürede başlatılıp bitirilmesi gerekmektedir.
Konu ile ilgili Anakaradaki Siyasilerimiz, Sivas Valisi ve Karayolları 16 Bölge Müdürlüğü ile görüşmelerimizi kısa sürede tamamlayacağız ve konunun takibini de yapacağız
Konu hizmet ve yatırımdan açılmışken Belde içi yol ve dere ıslah çalışmasını güzel bir şekilde yapan Beldemiz Belediye Başkanı Nevzat GÖKSU beye de teşekkürlerimizi iletiyorum.

Basın açıklamamı Sivas Eski Valisi Rahmetli Halil Rıfat paşanın bir sözü ile tamamlamak istiyorum.,

''GIDEMEDIGIN YER SENIN DEÐILDIR''

Kaynak : Anadolu gazetesi


Makalelerde gezinin
Previous article Şehit Haberi Sızır Hidroelektrik Santrali Next article
Puan ver 2.50/5
Puan ver: 2.5/5 (192 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj