Sızır Alabalık Tesisi Belediye Bildirisi
 Haberler  Yurdal  08-Oct-2016 11:10  0 Yorum  2359 x Okundu

SIZIR KAMOUYUNUN BİLGİSİNE
Sızır Alabalık Tesisi Köprübaşı Mahallesi 162 Ada 12ve 13 parsel üzerinde ana yapı olarak kuruludur. 12 Parsel Belediyemize 13 Parsel Hazineye aittir.
İşletmeciye belediyemize ait kısım 12.07.2012 tarihinde ihale edilmiş ve ihale şartnamesinde 13 parsel in Belediye değil Hazineye ait olduğu ve burasının da hazineden kiralanması hususu yer almıştır. Kiracı bu parçalı mülkiyetten ve işletme şartlarından haberdar edilmiştir.

İşletici Hazineye ait olan bölümü 2014 yılı aralık ayında hazineden kiralamıştır. Ancak kendisi bizle yapılan sözleşmeden beri bütün halinde tesisi işletmektedir.

İhaleden sonra işletmecinin tesisi işletebilmesi için hiçbir olumsuz işlem fiili eylem yapılmamıştır. İşletmeci sorunsuz bir şekilde tesisi işletmektedir.
İşletmeci değişik zamanlarda belediyemize hiçbir somut proje olmadan ayrıca projenin hayata geçirilmesi için masrafların belediyenizden karşılanması şartıyla kapasite artırıcı projelerle onay verilmesini talep ederken aynı zamanda satış kapasitesinin düştüğünü gerekçe göstererek kira bedelinin indirilmesini yada sözleşmenin sona erdirilmesini talep edilmiştir.

BU DURUMDA İŞLETMECİNİN KENDİSİYLE ÇELİŞEN TALEPLERİNE KARŞILIK VEREBİLMEK MÜMKÜN OLMAMIŞTIR. Ayrıca Belediyemizin ekonomik yetersizliği, Tesisin Mülkiyet durumu, Mevcut hali ile işletmenin talebi yeterli arz kapasitesinin olması nedenleriyle işletmecinin soyut ve gerçeklerden uzak talepleri karşılanamamıştır. Belediyemizin siyasi yada herhangi özel bir nedenle işletmeciye engel olması söz konusu değildir. İşletmeci samimi değildir. Satışın düşük olduğundan gelir elde edemediğinden yakınan işletmecinin, kapasitesinin artırılması için proje geliştirdiğini ileri sürmesinin TUTARSIZLIĞI açıktır.

Ayrıca işletmeci işletmeyi kiraladıktan sonra 2015 yılı Mart ayından beri kirasını ödememiş hakkında Gemerek İcra Müdürlüğünde icra takibi başlatılmıştır. İşletmeci hakkında icra takibi devam etmektedir. Ancak işletmeci her nedense Belediyeye olan kira borcunu ödemezken Hazineye olan kira borcunu ödemektedir. İşletmecinin SAMİMİYETSİZLİĞİ buradan da bir kez daha görülecektir. İşletmecinin sosyal medyada iddia ettiği gibi Belediyeye haksız bir ödemesi hiç yoktur. İşletmeci zaten ödemesi gereken bir kısım kira bedellerini ödememek için elinden geleni yapmaktadır.

Bu nedenle yargılama sonuçlanıncaya kadar Belediyemizce yargıya intikal etmiş uyuşmazlığa müdahale etmeme düşüncesi ile işletmecinin gerek görsel basın gerek ise sosyal medya üzerinden konu ile ilgili asılsız ithamlar içeren ve hatta asılsız iftiraya kadar varabilen yaptığı açıklamalara, yazılara, paylaşımlara karşı, Belde Halkı ve kamuoyunu yanlış bilgilendirilmemesi ve yönlendirilmemesi için konunun genel hatlarıyla Belde halkı ve kamu ile paylaşılması olaydaki gerçek durumların izah edilmesi ihtiyacı doğmuştur.

Yargılama süreci bittikten sonra konu tüm detayları ile belde halkı ile paylaşılacak, gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Ancak belediyemiz tarafından Belde ve Belediye Haklarını tavizsiz olarak savunulduğu, bu nedenle de çirkin ve asılsız iddia ve ithamlarla karşılaştığının kamuoyu tarafından bilinmesini istiyoruz.

SIZIR Belediyesi


Makalelerde gezinin
Previous article Gaziler Günü Sivas seferlerimize kaldığımız yerden başlıyoruz Next article
Puan ver 2.44/5
Puan ver: 2.4/5 (172 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj