Sızır Belediyesinde Toplu Sözleşme Anlaşmayla Sonuçlandı
 Haberler  Yurdal  13-Feb-2018 19:30  0 Yorum  2242 x Okundu

Sızır Belediyesine bağlı kadrolu 16 işçiyi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi Belediye adına Katılan Sızır Belediye Başkanı Nevzat GÖKSU, Mali Hizmetler Müdürü Derviş KEKEÇ, Personel Şefi Şevki KABASAKAL ile Hizmet İş Sendikası Sivas Şube Başkanı Nihat ŞİMŞEK, Şube Mali Sekreteri Nevzat ERDEM ve Sendika İşyeri Temsilcisi Metin DEMİR arasında yapılan görüşmeler sonucunda anlaşmayla sonuçlandı. Belediye yönetimi ve Hizmet İş Sendikası yetkilileri arasında 3. tur görüşmeler sonucunda varılan anlaşmaya göre; işçilerin maaşlarında 1. yıl için %10,  2. yıl için %15 artış yapılmasında mutabakat sağlandı.

    Belediye Başkanımız Sayın Nevzat GÖKSU konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada kendilerinin emek' ten ve üretenden yana tavır koyduklarını, bütçe imkanları dahilinde her iki tarafı da memmun edecek anlaşmayı yaptıklarını belirtti. İşçilerimizin maaşlarına ve diğer mali ve sosyal haklarına yaptığımız iyileştirmelerle görevleri, kıdemleri ve yaptığı işlere göre aylık net 4300 ile 4800 TL arasında bir gelire kavuşmuş oldular. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum dedi.


Makalelerde gezinin
Previous article Cumhuriyet Bayramının 94.ncü yılı Kasabamızda büyük bir coşkuyla kutlandı. SIZIR' A DOĞALGAZ Next article
Puan ver 2.57/5
Puan ver: 2.6/5 (211 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj