Yeniçubuk'ta Biriken Kar Kamyonlarla Taşınıyor
 Haberler  Yurdal  26-Jan-2012 10:30  0 Yorum  2599 x Okundu

Iki gündür aralıksız Yağan ve yaklaşık 20 cm kalınlığına ulaşan kar, belde merkezinde hayatı olumsuz etkiliyor.

Kar ile mücadele hakkında bilgi veren Belediye Başkan Mustafa Demir, iki gündür aralıksız Yağan kar yağışı sonrası belde merkezi, ana caddeler ve bağlantı yollarında kar temizleme çalışmalarına başladıklarını belirtti.

Demir, "Kar yağışının etkisini artırması ile beraber biz de belediye olarak kar temizleme çalışmalarımızı aksatmadan yapmaya çalışıyoruz. Beldemizde bulunan ana caddeler ve bağlantı yolları ile ara sokaklarda kademeli olarak kar temizleme çalışması başlattık. Gemerek ilçe merkezine, Kayseri-Sivas karayoluna ulaşım sağlayan yolların açılmasını sağladık. Ayrıca, 2 adet kamyon, 1 greyder, 2 yükleyici ile belde merkezinde biriken karın tahliyesini yapıyoruz. 8 kişilik personelimizle de ara sokaklarda temizleme çalışması yaparak, muhtemel buzlanmalara karşı önlem almaktayız." dedi.

Demir, kar temizleme çalışmalarında vatandaşların araçlarını belde merkezindeki cadde ve sokaklara park etmeleri sebebiyle sıkıntı yaşadıklarını belirtti.


Makalelerde gezinin
Previous article 80 Yaşındaki Kadın Evinde Çıkan Yangında Öldü 81 Yaşındaki Kore Gazimiz Son Yolculuğuna Uğurlandı Next article
Puan ver 2.51/5
Puan ver: 2.5/5 (153 puanlar)
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj